Realizace projektu Jihočeské Univerzitní a Akademické CTT končí

České Budějovice, 20. května 2015 – Dne 30. 4. 2015 byla na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích (JU) a Biologickém centru AV ČR (BC) ukončena realizace projektu Jihočeské Univerzitní a Akademické CTT. Projekt byl podpořen z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Celková výše dotace činila více než 56, 4 milionu korun.

Hlavním cílem projektu realizovaného od 1. května 2012 bylo založení a rozvoj dvou nezávislých pracovišť transferu technologií – Kanceláře transferu technologií JU a Kanceláře transferu technologií BC.

V rámci realizace projektu se podařilo nastavit funkční procesy managementu znalostí, které jsou nyní součástí vnitřních předpisů, a posílit aktivity související s komercializací výsledků výzkumu a vývoje. Hlavní cíl byl uskutečněn skrze dílčí cíle projektu – ustanovení a zprovoznění obou pracovišť, jejich pilotní provoz a dále pak podporu vybraného počtu výsledků výzkumu s potenciálem uplatnění na trhu.

Kancelář transferu technologií JU začala navazovat kontakty se zástupci komerční sféry. Jedná se především o subjekty se specializací na plastikářský, chemický, potravinářský, zemědělský, strojní a rybářský průmysl. Nabídka služeb pro zástupce aplikační sféry bude nově rozšířena o služby v oblasti transferu technologií. Především se jedná o konzultace a možná licenční jednání, zprostředkování kontaktů na zástupce výzkumných týmů a realizace specializovaných networkingových akcí.

Kancelář transferu technologií BC spolupracuje při zprostředkování styku původců vynálezů s podnikateli, kteří buď podnikají v oboru, ve kterém se může daný vynález uplatnit, nebo jsou schopni poskytnout kapitál či specifické odborné služby pro ověření vynálezu, respektive jeho komercializaci.

Kontaktní osoby:

 

RNDr. Růžena Štemberková

vedoucí Kanceláře transferu technologií JU

Tel.: +420 702 027 182

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Mgr. Michal Schmoranz

vedoucí Úseku transferu technologií, Biologické centrum AV ČR, v. v. i.

Tel: +420 777 468 683

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 NOV logolink OPVaVpI HOR RGB JCTT