Všechny novinky - JCTT

Podcast z World IP Forum 2022

Podcast ze Světové fóra duševního vlastnictví na téma transfer technologií v ČR s vedoucí KTT JU, paní dr. Růženou Štemberkovou.

Při příležitosti osobní účasti na WIPF 2022 v Bankoku byl paní Lisou Mueller natočen podcast na téma TT v Česku a s tím spojené výzvy. Hostem Lisy byla paní dr. Štemberková.

Podcast v trvání 24 minut je shrnutím dosavadních kroků v TT v Česku, hlavních milníků a aktivit. Rozhovor byl veden v angličtině.

Podcast si lze jednoduše pustit pomocí těchto odkazů:

Apple

Spotify

Stitcher

 

 

Velké transferové akce v Českých Budějovicích - již tento týden

Již tuto středu a čtvrtek se konají akce spolupořádané a organizované Kanceláří transferu technologií JU.

Ve středu 9.11. se koná konference "Přeshraniční technologický transfer v Evropském regionu Dunaj-Vltava". Akce se koná přímo na půdě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, v zasedací místnosti rektorátu. Program akce je nabitý zajímavými tématy a osobnostmi. Ke shlédnutí zde.

Ve čtvrtek 10.11. se koná konference "Kulturní a kreativní přihraničí Jihočeského kraje a Dolního Bavorska". Akce se koná v pavilonu Z na Výstavišti České Budějovice. I program této akce je velmi zajímavý a bohatý. Ke shlénutí zde.

Bavorsko - český den pro firmy

V pořadí 5. Bavorsko - český den pro firmy a univerzity se konal dne 18.10.2022 v německém Deggendorfu.

Po dvou letech covidové pauzy se jednalo o očekávanou akci, o čemž svědčí i počet vystavovatelů, kterých bylo kolem 350. Jihočeská univerzita zde měla své zastoupení. Prezentační "stánek" sem přivezly Veronika Štěpánová z KTT, aby zde byl zastoupen propojovací článek mezi univerzitou a komerční sférou a Diana Kocábková z útvaru marketingu, která má s výstavními akcemi řadu zkušeností.

Akce byla rozdělena do dvou částí, přičemž první byla zaměřena na přednášky a osvětu v oblasti finanční pomoci firmám a podnikatelským záměrům, které po uvítacím slově zástupců Jihočeského a Plzeňského kraje a Bavorska, přednesli zástupci dotačních agentur a finančních institucí. 

Druhá část již byla samotná burza firem a univerzit, kdy byl prostor na výměnu kontaktů, poznatků a zkušeností. 

 

 5.burza 2022 3 5.burza 2022 1 5.burza 2022 2

 

Závěrečná konference projektu Kreativní příhraničí

Projekt Kreativní příhraničí / Greznland Kreativ, který je realizován v rámci programu Interreg ČR-Bavorsko, se blíží ke svému konci.

Takovým slavnostním zakončením bude právě Závěrečná konference, která se bude konat dne 10.11.2022.

Projekt je realizován v rámci přeshraniční spolupráce s bavorskými partnery a program konference bude i díky tomuto velmi pestrý a bohatý. Ke shlédnutí zde.

Místem konání bude Výstaviště České Budějovice, Pavilon Z. 

final logo 01 

 ETZEU         jcttju pozitiv

 

 

 

 

 

 

World International Property Forum 2022

Ve dnech 10. až 12. října se letos konalo 10. Světové fórum duševního vlastnictví a KTT JU zde mělo tu čest být aktivním účastníkem.

Vedoucí kanceláře dr. Růžena Štemberková byla pozvána býti řečníkem v sekci "Technology Transfer Best Practices: A Global Perspective".

 

  WIPF RS 2  WIPF RS 3  WIPF RS 4

webové stránky akce

20. Infolist Kanceláře transferu technologií JU

Již 20. číslo Infolistu bylo vydáno Kanceláří transferu technologií. Tentokrát jsou obsahem informace o progresi v realizovaných projektech, o akcích, článcích zveřejněných na portálu vedavyzkum.cz a zejména o chystaných akcích z nichž dvě jsou organizovány přímo KTT JU.

Jsou to konference:

"Přeshraniční technologický transfer v Evropském regionu Dunaj-Vltava" konaná 9.11.2022

"Závěrečná konference projektu Kreativní příhraničí" konaná den na to, 10.11.2022.

Celé číslo ke shlédnutí zde, nebo v sekci Ke stažení (úplně dole).

Konference Přeshraniční technologický transfer na JU

Velká transferová akce mezinárodního významu se bude konat dne 9.11.2022 na půdě Jihočeské univerzity.

Konference s názvem Přeshraniční technologický transfer v Evropském regionu Dunaj - Vltava bude hostit významné osobnosti z řad vedení JU, vedení Jihočeského kraje, vlády ČR, významné odborníky ze zahraničních institucí a stejně tak zástupce vlády Rakouska a Německa.

Podrobný program akce.

 

INPROFORUM 2022 - mezinárodní konference EF

Již 16. ročník mezinárodní konference INPROFORUM pořádané Ekonomickou fakultou JU se bude konat ve dnech 3. a 4. listopadu 2022.

Více informací na stránkách fakulty pod odkazem zde.

EF

Přeshraniční spolupráce - shrnutí předchozího období

Při zahájení nového programového období Interreg Bavorsko - Čeko 2021-2027 bylo zároveň shrnuto období předchozí.

Prezentováno bylo prostřednictvím popularizačních videí, která jsou zpracována velmi atraktivní formou.

Přijemcem podpory v přechozím programovém období Interreg byla i Jihočeská univerzita a je tedy součástí jednoho z video příspěvků, ke zhlédnutí pod odkazem zde

Ministerstvo pro místní rozvoj poskytlo odkazy na videa buďto ve formě pro zhlédnutí nebo i pro stáhnutí. Vše je možné shlédnout nebo stáhnout zde.

 

ETZEU

 

 

Jednání v advokátní kanceláři InLaw

V rámci jednání v advokátní kanceláři InLaw, které proběhlo za účasti zástupců Jihočeské univerzity z Ekonomické fakulty, z Kanceláře transferu technologií a z firmy Aret na jedné straně a advokátů zmíněné společnosti na straně druhé, byl navržen další postup pro dovývoj aplikace „Bankrot jako Vý(hra)“. Právě firma ARET Praha s.r.o. stojí za vývojem samotné aplikace, zatímco kolegové z Ekonomické fakulty stojí za věcnou a odbornou náplní. Zájmem všech zúčastněných je především to, aby mohla být aplikace co nejdříve nabízena vůči aplikační sféře. Jedná o velmi moderní a funkční učební pomůcku a to nejen pro studenty, ale i pro širokou veřejnost, která pracuje v oblasti insolvencí. Schůzka potvrdila zájem o vzájemné partnerství a v následujících týdnech budou řešeny již konkrétní záležitosti.

InLaw

«ZačátekPředchozí12345678910NásledujícíKonec»
Strana 1 z 38