Kapr se zvýšeným obsahem omega 3 mastných kyselin

Fakulta rybářství a ochrany vod ve spolupráci s Blatenskou rybou a Institutem klinické a experimentální medicíny vyvinula technologii chovu kapra se zvýšeným obsahem omega 3 mastných kyselin.

Proč právě kapr?

V České republice je kapr hlavní a dominantní druh chovaný v rybnících. Roční produkce se v závislosti na sezoně pohybuje kolem 18000 tun. Dalším důvodem je tradice a historie chovu a konzumace kapra, především na vánoční svátky.

V čem je tento kapr lepší?

Omega3kapr má zaručený a garantovaný obsah zdraví prospěšných nenasycených mastných kyselin v mase.

Omega 3 mastné kyseliny jsou látky nepostradatelné pro lidské tělo, které je ovšem nedokáže samo vyrobit a je nutné je přijímat v potravě. V těle mají mnoho funkcí – snižují srážlivost krve, omezují vznik kardiovaskulárních chorob včetně arytmií, snižují krevní tlak, posilují funkce mozku a nervové soustavy a přispívají ke zlepšení obranyschopnosti organismu.

kapr 1 kapr 1

Jaký je princip?

Ryby jsou chované tradičním způsobem na vybraných rybnících a to bez podstatných zásahů do vodního prostředí.  Zásadní změnou v technologii chovu je použití speciálního krmiva na bázi rostlinných olejů, kterým se docílí garantovaný obsah nenasycených mastných kyselin v mase. Každá porce omega3kapra tak dodá tělu zaručenou dávku požadovaných omega 3 mastných kyselin. Více na www.omega3kapr.cz

Co Vám nabízíme?

Zájemcům o chov omega3kapra nabízíme licenci k patentu a ochranné známce. Systém  licencování je postaven na platbě za vyprodukované množství omega 3 kaprů. Pouze při dodržení podmínek chovu dle patentu lze dosáhnout požadovaných hodnot obsahu mastných kyselin v mase ryb. Tento produkt lze následně dodat zákazníkům na trh s obrazovou ochrannou známkou, která znázorňuje stylizovanou rybu a srdce. 

Majitel licence: Jihočeská univerzita v Českcýh Budějovicích, Fakulta rybářství a ochrany vod 

Kontaktní osoba:

RNDr. Růžena Štemberková

Mobil: +420 702 027 182

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.