Všechny novinky

Pozvánka - Jihočeský den vědy

Kancelář transferu technologií srdečně zve na Jihočeský den vědy, který se uskuteční dne 18. 4. 2018 v pavilonu T1 a T2 na Výstavišti v Českých Budějovicích. Jihočeský den vědy je první ročník jedinečné akce, která přináší široké laické i odborné veřejnosti novinky a zajímavosti týkající se vědy, výzkumu a inovací v Jihočeském regionu. Kancelář transferu technologií Jihočeské univerzity byla jedním z iniciátorů organizace prvního ročníku této akce v Českých Budějovicích, jelikož akce tohoto formátu byla v našem regionu postrádána.

Pozvánka ke stažení zde

Více informací a registrace na www.jihoceskydenvedy.cz.

 

Setkání se zástupci hospodářských komor ve Freyungu

Dne 13.03.2018 se uskutečnilo setkání se zástupci hospodářských komor – Jihočeská hospodářská komora a IHK Niederbayern spolu se zástupci kanceláří transferu technologií Jihočeské univerzity a Univerzity Passau.

Toto setkání bylo zaměřeno na vzájemnou výměnu a identifikaci potřebných a zajímavých témat ze strany malých a středních firem a možností jednotlivých vědeckovýzkumných institucí v obou regionech.

V rámci tohoto setkání bylo identifikováno 12 dílčích oblastí na základě kterých budou zorganizovány společné workshopy a pracovní jednání vědeckých týmů a zástupců firem.

Seminář "GDPR a Kybernetická bezpečnost"

Kancelář transferu technologií srdečně zve na seminář s názvem "GDPR a Kybernetická bezpečnost", který se bude konat dne 28. 3. 2018 na Jihočeské univerzitě.

Seminář se bude zabývat nařízením o ochraně osobních údajů, které jako nová revoluční legislativa EU bylo přijato již v dubnu roku 2016, ale vstoupí v účinnost až od 25. května 2018. Na semináři se bude řešit především implementace tohoto nařízení do praxe českých firem a na konkrétních případech bude vysvětleno praktické fungování. Zároveň bude řešeno téma kybernetické bezpečnosti jako vhodné investice do zabezpečení firmy.

Pozvánka na tuto akci je k dispozici zde.

Účast je bezplatná. Vzhledem k omezené kapacitě je potřeba se přihlásit na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 23. 3 . 2018.

 

Zahájení čínského roku 2018

Kancelář transferu technologií Jihočeské univerzity měla tu čest se zúčastnit zahájení čínského roku 2018.

16. únor je oficiální vstup do čínského nového roku, který označuje začátek roku psa v čínském lunárním kalendáři.

Tuto akci organizovalo jako v každém roce ITTN (International technology transfer network).  V minulém roce tato organizace zorganizovala mnoho úspěšných událostí, včetně China ITTC, soutěže o inovaci a podnikání mezi Čínou a Itálií, summitu o inovacích a investicích mezi USA a Čínou a soutěže o inovace a podnikání InnoSTARS China-US.

Akce společného zahájení nového roku bylo mimo jiné i poděkování naší kanceláří JU k příspěvku k mezinárodní inovační komunikaci a spolupráci.

V příštím roce ITTN bude i nadále hrát naší zodpovědnou roli v mezinárodních službách pro přenos technologií a budeme připraveni přivítat společně nové výzvy. 

Program ÉTA - diskuzní setkání 28.3.2017 v Českých Budějovicích

Technologická agentury České republiky ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou a Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích srdečně zvou na diskusní setkání k programu ÉTA.

Účelem setkání je podat zpětnou vazu k proběhlé veřejné soutěži a diskutovat nad nastavěním té příští, vyhlašované začátkem května 2018.

Setkání se koná 28.3.2018 mezi 14:00 - 16:00 v přednáškovém sále Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Dukelská 1.

Pozvánka na tuto akci včetně registračního formuláře je uvedena zde.

Veletrh For Fishing 2018

Ve dnech 14.-18. února 2018 jsem se s podporou KTT JU a FROV JU zúčastnil největšího rybářského veletrhu For fishing 2018 v pražských Letňanech. Jedná se o tradiční veletrh s návštěvností téměř 30 tisíc návštěvníků.

Z tohoto důvodu je velice zajímavý pro prezentaci Fakulty rybářství a ochrany vod a jejích produktů a služeb. Na našem výstavním stánku byly prezentovány nejen obecné informace o fakultě a nabídka studia, ale také prodej našich produktů z fakultní prodejny ryb a publikace z eshopu rybářské knihy.cz. FROV JU zde již od roku 2009 působí i jako odborný garant veletrhu.

Na veletrhu byl zároveň vystaven i zcela nový prezentační stánek pořízený za podpory projektu Rozvoj kanceláře transferu technologií na Jihočeské univerzitě, Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání – Budování expertních kapacit – transfer technologií, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_014/0000628.

 Autor: Ing. Václav Nebeský, Ph.D.

op vvv

Návštěva ruské delegace

Asociace malých a středních podniků ČR přivítala ve dnech 12.02.-15.02.2018 ruskou delegaci ze Sverdlovské oblasti v celkovém složení 13 osob.

Během schůze  se delegace  seznámila s českými zkušenostmi v oblasti rozvoje a podpory malých a středních podniků, a také se dozvěděla, jaké v ČR existují typy a programy podpory podnikání, co dělá za tímto účelem vláda České republiky, případně  Asociace; které typy klastrů v České republice existují a jaké klastry vede Asociace.
Představitelé Fondu rádi prodiskutovali možnosti spolupráce s Asociací, včetně hledání zahraničních partnerů a navázání komunikace mezi podnikateli České republiky a Sverdlovské oblasti, podepsali dohodu o spolupráci.

Delegace projevila zájem o prezentaci vzdělávacích programů pro fungující a začínající podnikatele, Akademii startupů: tematiky a metodiky vedení.

Dne 14.02. delegace zavítala na Jihočeskou univerzitu, kde jim byla představena podrobná činnost a dosavadní úspěchy Kanceláře transferu technologií Jihočeské univerzity. Na úvod delegaci přivítala prorektorka pro zahraniční vztahy paní doc. Radka Závodská. Následně v odpoledních hodinách delegace navštívila Jihočeský vědecko-technický park.

Nové patenty a užitné vzory na webu

Kancelář transferu technologií aktuálně zveřejnila na svých webových stránkách nové výsledky VaV.

Jedná o patent č. P.306979 Zařízení pro průmyslový chov vodních živočichů a dva užitné vzory č. UV.30531 Suchá směs pro fortifikaci jemného pečiva, cukrárenských a pekárenských výrobků a č. UV.31190 Zařízení pro intenzivní produkci akvakultury.

V rámci patentu P.306979 se již dokonce podařilo uzavřít licenční smlouvu. Tato licenční smlouva je koncipována jako dvouletá s možností případného dalšího prodloužení a jedná se o licenci výhradní. Samotným předmětem je právě zařízení na průmyslový chov živočichů. Územní rozsah licence je vymezen hranicí České republiky. Zajímavostí u této licence je, že byla podepsána krátce po vydání samotné patentové listiny.

Z činnosti Kanceláře transferu technologií

V lednu 2018 Kancelář transferu technologií uhradila prodloužení 5 patentů a 2 užitných vzorů Fakulty rybářství a ochrany vod, 1 patent Ekonomické fakulty, 1 patent a 2 užitné vzory Zemědělské fakulty. Jedná se o výsledky VaV, které jsou licencované či které mají velký potenciál k licencování, na jejichž komercializaci manažerka komercializace Petra Střelečková velmi intenzivně pracuje. Celkem prodloužení těchto výsledků stálo zatím cca 30 000,- Kč.

Kancelář transferu technologií dále podala přihlášku užitného vzoru „Podvodní plovoucí světelná past pro odchyt drobných vodních organismů“ jehož původcem je pan doktor Tomáš Ditrich z Pedagogické fakulty. Je to vůbec první užitný vzor z této fakulty, který Kancelář podává. 

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Strana 1 z 11